219-EN VEHETTÉK ÁT DIPLOMÁJUKAT A GIVK DIPLOMAÁTADÓ ÜNNEPÉLYÉN

Givk_diplomaosztó_219hallgató_Sze_győr.jpg

A Gépészmérnöki, Informatikai és Villamosmérnöki Kar 2024. február 23-án tartott diplomaátadó ünnepélyén több mint 200 hallgató vált frissdiplomássá. A rendezvényen prof. dr. Horváth Zoltán dékán és Hetzmann Béla, a győri Rába Járműipari Holding Nyrt. elnök-vezérigazgatója mondott beszédet.

„A diploma nem más, mint lehetőség, hogy megmutassák, alkalmazzák megszerzett tudásukat, és ezt az esélyt meg kell ragadni. Fontos ugyanakkor, hogy ez a tudás nem a diplomában, hanem az önök fejében, kezükben, mozdulataikban van, amelyet elméletben és gyakorlatban elsajátítottak " – hangsúlyozta beszédében prof. dr. Horváth Zoltán dékán.

Hozzátette, szeretettel várják őket vissza, hogy megosszák a munkaerőpiacon szerzett tapasztalataikat, hogy továbbképezzék magukat, sőt akár arra is, hogy szerepet vállaljanak a jövő szakembereinek képzésében.

dr. horváth zoltán_dékán_sze_givk_győr99.jpg

„Arra a tudásra, amellyel önök rendelkeznek, nagyon nagy a kereslet. Ma sokkal inkább a cégek versenyeznek a jól képzett munkaerőért, mint a szakemberek az állásokért” – emelte ki. Az elnök-vezérigazgató a Rába és az egyetem szoros, az oktatásban és a fejlesztésekben is előremutató partnerségét, valamint a fenntartó alapítvány folyamatos támogatását méltatta.

Ezt követően Vég Tamás a magyar, Adurvrat Basatta a nemzetközi hallgatók nevében köszönt el az egyetemtől. Az Oktatók a hallgatókért díjat Lukács Antal mesteroktatónak ítélték oda.

Forrás:https://www.uni.sze.hu

Fotók: Adorján András, Dudás Máté