Dékáni köszöntő
Tisztelt Felvételizők!
A Gépészmérnöki, Informatikai és Villamosmérnöki Kar szakjai a jelenlegi felvételi eljárás során (www.felvi.hu) a kar jogelődjének tekinthető Műszaki Tudományi Kar (MTK) alatt találhatók meg.
Tisztelettel köszöntöm a Széchenyi István Egyetem Gépészmérnöki, Informatikai és Villamosmérnöki Kar honlapján!
A Gépészmérnöki, Informatikai és Villamosmérnöki Kar (SzE-GIVK) 2015. január 1-jén alakult, a 2002-ben alapított, 21 tanszéket magába foglaló Műszaki Tudományi Kar szervezeti átalakítása eredményeképp.
A Kar a műszaki tudományok tudományterületen folytat oktatási és tudományos kutatási tevékenységet, képzési területei a műszaki, az informatikai és pedagógusképzés. A szakstruktúra összhangban van az északnyugat-dunántúli régió társadalmi, gazdasági igényeivel, amit a szakokra jelentkezők magas száma és végzett hallgatóik kedvező munkaerő piaci pozíciója is igazol. Győr jelentős ipari potenciálja és dinamikus fejlődése biztos hátteret nyújt a képzés gyakorlatorientáltságához, valamint a végzés utáni rövid időn belül történő elhelyezkedéshez.
A Karon folyó oktatás és kutatás hátterét jól felszerelt laboratóriumok biztosítják. Jelentősen növekedett a Kar tudományos és ipari kutatási potenciálja, és kiterjedt, intenzív ipari, társadalmi és nemzetközi kapcsolatokkal rendelkezik.
A Gépészmérnöki, Informatikai és Villamosmérnöki Kar célja, hogy magas színvonalú tudásátadással biztosítsa Győr város és a régió gazdaságának további eredményes működtetéséhez szükséges, nemzetközi környezetben is versenyképes műszaki, informatikai szakemberek és műszaki pedagógusok képzését.
A Karon a következő szakokon lehet tanulmányokat folytatni:
- gazdaságinformatikus (BSc);
- gazdasági informatikai (MSc/MA);
- gépészmérnöki (BSc, MSc/MA);
- mechatronikai mérnöki (BSc, MSc/MA);
- mérnökinformatikus (BSc, MSc/MA);
- műszaki szakoktató (BSc);
- osztatlan mérnöktanári;
- osztott mérnöktanári (MA);
- villamosmérnöki (BSc, MSc/MA).
Mesterképzés után a tudományos fokozat megszerzésére (PhD) a Multidiszciplináris Műszaki Tudományi Doktori Iskola nyújt kiváló lehetőséget.
A Kar kilenc tanszéket foglal magába:
- Alkalmazott Mechanika Tanszék;
- Automatizálási Tanszék;
- Fizika és Kémia Tanszék;
- Informatika Tanszék;
- Közúti és Vasúti Járművek Tanszék;
- Matematika és Számítástudomány Tanszék;
- Mechatronika és Gépszerkezettan Tanszék;
- Tanárképző Központ;
- Távközlési Tanszék.
A Karhoz tartozik a Rádiófrekvenciás Vizsgáló Laboratórium, ami a rádió berendezések alapvető frekvenciagazdálkodási követelményeinek vizsgálatára létesült, és független vizsgáló laboratórium.
A Kar tanszékei szoros tudományos kapcsolatot ápol Járműipari Kutató Központtal.
Remélem, hogy a közeljövőben a Széchenyi István Egyetemen köszönthetem.
Üdvözlettel,
Prof. Dr. Kuczmann Miklós
dékán