Elismeréseket adtak át a Széchenyi István Egyetem március 15-i ünnepségén

díjáatadó_SzE_Győr_2024.jpg

 

Méltóságteljes ünnepséggel emlékezett az 1848–49-es forradalomra és szabadságharcra a Széchenyi István Egyetem. A rendezvényen doktorokat avattak, valamint átadták az intézmény rangos elismeréseit azoknak, akik munkájukkal nagymértékben hozzájárultak az intézmény fejlődéséhez.

„A mi feladatunk az, hogy egyetemünk kiválóan teljesítsen, oktatási, kutatás-fejlesztési és innovációs tevékenységével elősegítse a régió fejlődését, a gazdaság versenyképességének erősítését. Mi ezzel tudunk hozzájárulni egy erős Magyarországhoz”

– fogalmazott ünnepi beszédében prof. dr. Friedler Ferenc, az intézmény rektora, tudományos elnökhelyettese. Kiemelte: az egyetem céljainak eléréséhez nemzetközi színvonalú kutatásokra, élenjáró technológiákat fejlesztő cégekkel való együttműködésekre, korszerű infrastruktúrára, kiváló hallgatókra és munkatársakra van szükség. „Ezeken a területeken az elmúlt időszakban jelentős eredményeket értünk el, amit intézményünk világranglistákon való szereplése is tükröz.

Köszönet illeti oktatóinkat, kutatóinkat, kollégáinkat, akik munkájukkal megalapozták sikereinket. Mindannyian tudjuk ugyanakkor, hogy további erőfeszítésekre van szükség, mert a világ legrangosabb egyetemeivel vagyunk versenyben” – mondta.

 

A Széchenyi István Egyetem Szenátusa címzetes egyetemi tanári címet adományozott dr. Bozsóki István és dr. Orbán József nemzetközi szinten elismert rádiótávközlési szakértőknek.

Dr. Bozsóki István_SZE_GIVK.jpg

Dr. Bozsóki István nemzetközi szinten elismert rádiótávközlési szakértő. 1997-től 2022-ig (nyugdíjba vonulásáig) dolgozott a Nemzetközi Távközlési Egyesületnél, ITU-nál Genfben. Nemzetközi munkája nyomán a szakma világszerte ismeri nevét és teljesítményét. Kapcsolataival jelentősen hozzájárult, hogy a Távközlési Tanszék által évente megrendezett Távközlési Világnapi konferencia nemzetközi hírűvé vált, erősítve ezzel egyetemünk nemzetközi presztízsét, ismertségét.

Dr. Orbán József_SZE_GIVK.jpg

Dr. Orbán József, a légiközlekedés területén nemzetközi szinten elismert rádiótávközlési szakértő. A hosszú évtizedek során folyamatosan támogatta elődünk, a KTMF szakmai működését, közös fejlesztéseket végeztek egykori tanárainkkal a radartechnika és a rádiókommunikáció területén. Bátorítására kezdett a SZESAT szakkollégiumunk pilótanélküli léghajót építeni. Szakmai együttműködésünk nyugdíjba vonulásakor sem szakadt meg, aktívan számítunk rá a jövőben is.

Bakonyi István Kiváló oktató díjban három oktató is részesült, közöttük Kovács Gáborné, a Gépek Tervezése Tanszék mesteroktatója.

Kovács Gáborné_Sze_Givk.jpg

Tanulmányai során okleveles gépészmérnök, majd mérnöktanár képesítést szerzett. 1998-tól 2019-ig a Széchenyi István Egyetemen, illetve jogelődjén dolgozott. Az egyetemi pályafutása alatt a Mechatronika és Gépszerkezettan Tanszék megbecsült munkatársa volt, ahol mesteroktatóként tevékenykedett. Az oktatott tárgyai közül kiemelkedik a Műszaki ábrázolás (géprajz) területe, amiből több jegyzetet és cikket írt, valamint ehhez kapcsolódott kutatási területe is. Feladatait folyamatosan lelkiismeretesen, magas szinten és kreatívan látta el. A hallgatók és kollégák nagy többségével a kapcsolata kitűnő volt. Jelenleg a Gépek Tervezése Tanszék óraadó oktatója, ahol még mindig segíti a fiatalabb kollégák munkáját.

Csaknem harmincan tettek esküt és vehették át a doktori címet  közöttük dr. Hollósi János az Informatika Tanszék egyetemi tanársegédje, a Neumann János Informatikai Szakkollégium programigazgatója, valamint dr. Budai Tamás, a Távközlési Tanszék egyetemi tanársegédje.

 

fotó: Adorján András és MekliZ Fotóstúdió

forrás: https://www.uni.sze.hu

  1. március 15.

Egyetemi eseménynaptár