Rangos egyetemi elismerésekben részesültek a GIVK munkatársai

A Széchenyi István Egyetemen ünnepi szenátusi ülésre került sor március 15. alkalmából. Ünnepi beszédet mondott prof. dr. Friedler Ferenc, az intézmény rektora, tudományos elnökhelyettes, valamint prof. dr. Palkovics László, a Széchenyi István Egyetemért Alapítvány kuratóriumának elnöke. A köszöntőket követően került sor rangos elismerések átadására, melynek keretében a Gépészmérnöki, Informatikai és Villamosmérnöki Kar volt és jelenlegi munkatársai is díjakban, kitüntetésekben részesültek. 

Március15_ünnepség.jpg

A Széchenyi István Egyetem Érdemes Polgára kitüntetésben részesült dr. Égert János, professzor emeritus, a Gépészmérnöki, Informatikai és Villamosmérnöki Kar korábbi dékánja, valamint Mészáros István, a Távközlési Tanszék mesteroktatója.

Dr. Égert János professzor úr 1996-tól 2020-ig az Egyetem oktatója. Nyolc évig vezette az Alkalmazott Mechanika Tanszéket és három évig a Műszaki Tudományi Kar dékáni feladatait is ellátta. Számos egyetemi és országos díjjal ismerték el eredményes munkáját. Égert János tevékenységét a műszaki karokon nagy elismerés övezte és jelenleg is aktívan bekapcsolódik a Gépészmérnöki, Informatikai és Villamosmérnöki Kar életébe, ipari projektek tervezett részvételével és munkatársi utánpótlás toborzásával.

Égert János.jpg

 

Mészáros István 41 éve áll az Egyetem alkalmazásában. Évtizedek óta vezeti és fejleszti a Távközlési Laboratóriumot. Kiemelkedő a köz érdekében végzett munkája is, 20 évig a Szenátus aktív tagja volt. 1993-tól az egyetem telefonhálózatát is üzemelteti. Mindig lelkesen kereste az új lehetőségeket a szakma, az oktatás és hallgatók összekapcsolására, ezt sikeresen és magas színvonalon tette. Önzetlenségével és elhivatottságával az egyetem több polgárának állít példát. 

Mészáros István_.jpg

 

Doktori címet vehetett át Berki Borbála (konzulense dr. Baranyi Péter egyetemi tanár), Drotár István (konzulense dr. Kuczmann Miklós egyetemi tanár), Garai Lőrinc (konzulense dr. Horváth András egyetemi docens), Ujbányi Tibor (konzulensei dr. Baranyi Péter egyetemi tanár). 

Doktorrá avatás.jpg

Doktorrá avatás_2.jpg

 

A Szenátus címzetes egyetemi tanári címet adományozott dr. Bukoveczky Györgynek. A Széchenyi István Egyetemen és jogelődjein 1993 óta, 21 évet dolgozott, mint oktató és kutató. Több mint 10 évig szakvezetőként és tanszékvezetőként egyaránt elősegítette az egyetem oktatási és kutatási területein történő előre lépését. Nemzetközi kapcsolatteremtési és kutatási tevékenységével nagyban hozzájárult az egyetem hírnevének növeléséhez. 

Bukoveczky György.jpg

 

Címzetes mesteroktató lett Kéri Lajos, Marton Gábor és Tóth Ákos.  

Kéri Lajos több éve csatlakozott a Távközlési Tanszékhez, illetve a SZESAT szakkollégiumhoz annak érdekében, hogy rádiós távközlési ipari tapasztalatait, az ott alkalmazott módszereket megossza a hallgatókkal. Segítségével a hallgatók betekintést nyernek a digitális rádiófrekvenciás jelek szabadtéri adás-vételénél megjelenő legkorszerűbb technológiákba. Hallgatóinak köszönhetően 2022-ben először küldtünk és vettünk jelet a Holdról, vagy elsőként kommunikálhatunk keskeny és szélessávon egy katari geostacionárius műholdon keresztül.

Kéri Lajos.jpg

 

Marton Gábor elismert alkotó, kutató szakmai tevékenységgel rendelkezik. Jelentős mértékben hozzájárul a kari szakmai feladatellátás fejlesztéséhez, magas szintű műveléséhez műholdas kommunikáció területén. Több éve csatlakozott a Távközlési Tanszékünkhez és a SZESAT hallgatói csapathoz, ahol inspirálta a hallgatókat az első győri űreszköz modul megépítésére. Sikeres műhold indítás esetén (2023 júniusában) neki és hallgatóinknak köszönhetően egyetemünk bekerül azon egyetemi elit klubba, akik sikeresen működtetnek eszközöket a világűrben.

Marton Gábor.jpg

 

Tóth Ákos a Széchenyi István Egyetemen végzett gépészmérnök alapszakon. Az EDAG Hungary Kft. végeselemes mérnöke 17 éve, csoportvezetője 7 éve. Közel 10 éve tartja az Ipari matematika és számítógépes szimulációk közkedvelt gyakorlatát. Számos hallgatónknak vezet szakmai gyakorlatot és képezi ki őket nemzetközi ipari munkára. A Matematika és Számítástudomány Tanszék több projektjében is részt vesz, szimulációk előkészítésével.

Tóth Ákos.jpg

 

Az Irányító Testület elismerő oklevél arany fokozatában részesült dr. Szörényi Miklós, a Gépészmérnöki, Informatikai és Villamosmérnöki Kar Matematika és Számítástudomány Tanszékének nyugalmazott egyetemi docense. Eőbb az ELTE-n fizikus, majd matematikus-villamosmérnök szakmérnöki oklevelet szerzett a BME-n. Az egyetemen és jogelődjein 1971-től 2022-ig dolgozott. Minden munkatársa által elismerten nagy tudású oktató, kutató. Multidiszciplináris területeken több PhD és más tudományos cím aktív segítője, számítógépes adatelemzéssel, szimulációkkal járulva hozzá több tudományos dolgozat megszületéséhez.

Szörényi Miklós.jpg

 

Pro Educatione díjat érdemelt ki hosszú időn át kimagasló oktatási eredményességgel, kiváló oktatási tevékenységéért dr. Giczi Ferenc, a Fizika és Kémia Tanszék egyetemi docense, valamint dr. Horváth Péter, a Gépek Tervezése Tanszék egyetemi docense.

Dr. Giczi Ferenc 2005-től oktat fizikát a Széchenyi István Egyetem hallgatói számára, a hallgatók legnagyobb megelégedésére. Az ionizáló sugárzások fizikája területén szerzett kutatói tapasztalatait sikerrel ültette át az egyetemi oktatásba. 2013 és 2022 között tanszékvezetőként több tantervi reform során koordinálta a fizika témájú tantárgyi tematikák átdolgozását úgy, hogy az megfeleljen a szakirányú képzés aktuális elvárásainak.

Giczi Ferenc.jpg

 

Dr. Horváth Péter a Széchenyi István Egyetemen és jogelődjein 1977 óta, 46 éve dolgozik, mint oktató. Szakvezetőként és tanszékvezetőként 12 évig segítette az egyetem fejlődését. A hallgatók nagyra értékélték a szakmai tudását és az oktatás iránti elkötelezettségét. Kutatási és oktatási tevékenységével megalapozta, elindította és folyamatosan fejlesztette a mechatronika szakot az egyetemen.

Horváth Péter.jpg

 

Az Széchenyi Egyetem Szolgálati Elismerő Oklevelet adományoz azon kollégáknak, akik legalább 25 éven keresztül az Egyetemen és jogelőd intézményeiben kiváló oktatói, szakmai teljesítményt nyújtottak nyugdíjba vonulásukat megelőzően. Az ünnepségen Szolgálati Elismerő Oklevelet vehetett át dr. Kovács János, az Informatika Tanszék nyugalmazott egyetemi docense. Több mint 40 éven keresztül az Egyetem és jogelődjei főállású oktatójaként dolgozott. Az oktatás mellett jelentős színvonalú tudományos tevékenységet végzett és laborvezetőként, szakfelelősként, tanszékvezetőként, dékánhelyettesként vezetői megbízásokat teljesített. Jelentős szerepet vállalt az Informatika Tanszék oktatási profiljának kialakításában, nevéhez fűződik a Kiberfizikai Rendszerek Laboratórium létrehozása is. Számos alkalmazott kutatási projektet vezetett, öregbítve az egyetem jó hírnevét az intézmény partnereinek körében.

Kovács János.jpg

 

2023. 03. 17.

Fotók: Májer Csaba József

Részletes tudósítás: SZE Hírek

 

Egyetemi eseménynaptár