RUN-EU Student Week: rövid képzési program a digitalizációról

A győri Széchenyi István Egyetem volt a házigazdája a Regionális Egyetemi Hálózat-Európai Egyetem (RUN-EU) elnöki találkozójának, vezetői bizottsági ülésének és a kutató hallgatók hetének április 24. és 28. között. Az eseményen nyolc ország fiataljai a digitalizáció, a fenntarthatóság és a társadalmi innováció aktuális témaköreiben vettek részt rövid képzési programokon. A digitalizáció témájú program szervezésében és lebonyolításában a Gépészmérnöki, Informatikai és Villamosmérnöki Kar munkatársai vettek részt. 

RUN-EU plakát.png

A 2020-ban megalakult RUN-EU munkájában a Széchenyi István Egyetem partnereként hat külföldi felsőoktatási intézmény – a portugál Leiriai és Cavadói–avéi Egyetem, az ír Shannoni Műszaki Egyetem, a holland NHL Stenden Alkalmazott Tudományok Egyeteme, a finn HAMK Egyetem és az osztrák Vorarlbergi Alkalmazott Tudományok Egyeteme – vesz részt. A „szövetség” tagjainak célja a jövő felsőoktatásának innovációja az „Európai egyetem” brand égisze alatt.

Az együttműködés keretében rendezték meg a győri kampuszon egy időben a konzorcium tagjainak három jelentős eseményét, az elnöki találkozót, a vezetői bizottsági ülést, valamint a kutató hallgatók hetét, amelyeken valamennyi intézmény – sőt a szervezethez újonnan csatlakozni készülő belga Howest Alkalmazott Tudományok Egyeteme és spanyol Burgosi Egyetem is – képviseltette magát.

A digitalizáció témakörében szervezett "Delivering on the Digital Transition within the EU" című rövid képzési program szervezéséért és vezetéséért Dr. Harmati István, a Matematika és Számítástudomány Tanszék egyetemi docense volt felelős. 

RUN-EU.jpgA rövid képzési programok megnyitója. Fotó: Májer Csaba József

 

A hallgatók az egyhetes program során betekintést nyerhettek az ipar 4.0, a digitális ikrek, az ipari modellezés, a HPC (nagyteljesítményű számítások), a képfeldolgozás, a robotika és az automatizálás témaköreibe, valamint minden területen élő kutatási problémákkal is találkozhattak.

A kurzus résztvevői fejleszthették együttműködési, problémamegoldó és kutatási képességeiket, miközben a digitalizáció, ipar és társadalom interdiszciplináris aspektusait vizsgálták. Elmélyedhettek az innováció, a design thinking és a disruptive thinking módszertanában is.

A program oktatói gárdája is nemzetközi volt: egyetemünk oktatói mellett Portugáliából a leiriai és a cavadói–avéi egyetem, Írországból pedig a Shannon Műszaki Egyetem munkatársai is közreműködtek a képzésben.

A Gépészmérnöki, Informatikai és Villamosmérnöki Karról a képzésvezező Dr. Harmati István mellett  Dr. Horváth András, a Fizika és Kémia Tanszék egyetemi docense, Dr. Környei László, a Matematika és Számítástudomány Tanszék egyetemi docense, Dr. Lilik Ferenc, a Távközlési Tanszék egyetemi docense, Dr. Nagy Szilvia, a Távközlési Tanszék egyetemi tanára, Dr. Pere Balázs, az Alkalmazott Mechanika Tanszék tanszékvezető egyetemi docense és Krecht Rudolf, az Automatizálási és Mechatronikai Tanszék tanársegéde csatlakozott a képzéshez, valamint a Kautz Gyula Gazdaságtudományi Karról Dr. Czakó Katalin egyetemi adjunktus és az Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Karról Dr. Buruzs Adrienn egyetemi docens.

A diákok esténként jó hangulatú szabadidős programokon vehettek részt, körbejárták a campust és a várost is. 

A programot prezentáció és értékelés zárta, a sikeres teljesítésért a tudás és a nemzetközi élmények mellett 1 kreditet is magukkal vihettek a résztvevő hallgatók. 

 

Forrás: SZEHírek

https://run-eu.eu

 

 

 

Egyetemi eseménynaptár

Beszélgess velem! 2025. Január 23. 17:00 - 18:00
Uni Győr Örömfutás 2025. Január 25. 09:00 - 10:00
UNI GYŐR ETO HC - SPO 2025. Január 25. 18:00 - 19:00